Zavlažovanie záhrad

Pripravili sme pre vás pár tipov pre udržanie krásnej záhrady aj počas horúcich letných dní a ako čo najlepšie zavlažiť záhradu. S konkrétnymi riešeniami sa na nás s dôverou obráťte a radi vám pomôžeme prípadne navrhneme systém zavlažovania.

  • RUČNÉ POLIEVANIE
    Je najjednoduchšou a zároveň najlacnejšou možnosťou polievania vášho trávnika. Z hľadiska času však patrí k najnáročnejším a to najmä pri väčších pozemkoch. Pri zakladaní nového trávnika alebo pri veľmi horúcich letách môžete stráviť polievaním niekoľko desiatok minút alebo aj hodín. Pomôcť si môžete rôznymi postrekovačmi (z ruky )alebo stacionárnymi postrekovačmi kde pri pozabudnutí však hrozí premáčanie trávnika a zbytočná spotreba vody a elektriky. Tento typ polievania odporúčame pre plochy do 30m okrasného trávnika.
  • AUTOMATICKÉ ZAVLAŽOVANIE TRÁVNIKOV
    Automatické zavlažovanie sa už bežne stáva súčasťou nových záhrad pri domoch, ale aj firemných priestoroch alebo hoteloch. Čoraz častejšie ho ľudia inštalujú aj do existujúcich záhrad a to najmä, aby ušetrili čas pri polievaní. Veľkou výhodou tohto zavlažovania je ušetrený čas, ušetrená práca s rozbaľovaní a zbalením hadíc, rovnomerné zavlaženie, ideálny čas trvania zalievania podľa druhu pôdy, alebo orientácie na svetové strany, optimálne zvolený začiatok zavlažovania aby ste trávu nespálili (neskoro večer alebo skoro ráno ), úspora vody, ideálna je kombinácia s tzv. vodovodnými zásuvkami na občasné polievanie napríklad skaliek, ovocných stromov, zapojenie hadice na umytie bicykla, auta alebo terasy.
  • ZAVLAŽOVANIE OKRASNÝCH RASTLÍN , OVOCNÝCH STROMOV, ZELENINOVÝCH ZÁHRAD A V SKLENÍKOCH
    Tento spôsob sa najčastejšie používa v kombinácii s automatickou závlahou, ale nie je to nutnosť. Hlavný rozdiel je v typoch používaných postrekovačov a trysiek. V tomto prípade sa častejšie používa zavlažovanie priamo ku korienkom a polievanie na list sa volí podľa druhu rastlín. Používajú sa kvapôčkové trubky so zabudovanými membránami alebo trubky s možnosťou namontovať trysky priamo do potrubia v ľubovoľnej vzdialenosti od seba.

Veríme, že vám týchto pár tipov ako udržať krásnu záhradu aj počas horúcich letných dní pomohlo. Tešíme sa na vás v našej predajni, kde vám radi poradíme, prípadne pomôžeme navrhnúť systém zavlažovania.