Ako na automatické zavlažovanie záhrady a skleníkov Gardena

Pripravili sme pre vás pár tipov pre udržanie krásnej záhrady aj počas horúcich letných dní a ako čo najlepšie zavlažiť záhradu automatickým zavlažovaním (závlahou)

Automatické zavlažovače odvedú skvelú službu všetkým, ktorým chýba čas. Nie každý totiž kvôli povinnostiam stíha venovať záhrade toľko času, koľko by sám chcel. Komfort v podobe automatického zavlažovania je preto vítaný. Najväčšou pridanou hodnotou je ušetrený čas a taktiež nižšia spotreba vody, ako pri manuálnom zavlažovaní Gardena.

Väčšinou pri automatickom zavlažovaní záhrad sa používa kvapôčkový systém zavlažovania. Najlepšie výsledky dosiahnete vtedy, ak je zavlažovanie už od začiatku prispôsobené samotnej záhrade. To znamená, že uloženie jednotlivých vetiev zavlažovacieho systému, uspôsobíte rozloženiu vašich záhonov a následne už len regulujete množstvo vody, aby danému objektu vyhovovalo.

Celý systém pohodlne napojíte na studňu alebo na vodovodné potrubie. Vecí, ktoré hovoria proti automatickému zavlažovaniu nie je veľa, niekoho môžu odradiť obstarávacie náklady, no stačí si prepočítať, koľko vody ušetríte a táto nevýhoda sa rýchlo vytratí. Pri zavádzaní systému, treba tiež počítať s dočasným narušením vizualizácie záhrady. Opäť však ide o problém krátkodobého charakteru.