Ako na ručné zavlažovanie záhrady alebo trávnika

Pripravili sme pre vás pár tipov pre udržanie krásnej záhrady aj počas horúcich letných dní a ako čo najlepšie zavlažiť záhradu alebo trávnik ručným zavlažovaním

Ručné zavlažovanie má stále svoje čaro. Pocit dobre vykonanej práce nič nenahradí, no treba dodať aj to, že ide naozaj o časovo náročnú činnosť. Najčastejšie využívanými spôsobmi pri ručnom polievaní je polievanie takzvane „z ruky“, kde je možné použiť takzvané vodovodné zásuvky, prípadne využitie stacionárnych zavlažovačov.

Manuálne zavlažovanie má výhodu skôr v emocionálnej rovine. Človek sa vďaka nemu cíti so svojou záhradou viac prepojený a môže prakticky na dennej báze korigovať koľko vody, kde dopriať. Je to však vykúpené aj niekoľkými, nie zrovna malými, nedostatkami. Človek často na každodenné polievanie zabudne alebo naopak polieva tak intenzívne, že je trávnik premočený.

Ručné zavlažovanie záhrady alebo trávnika gardena

Ekonomicky aj časovo je takéto zavlažovanie samozrejme náročnejšie ako automatické zavlažovanie Gardena, no ak vás práca na záhrade naozaj baví a milujete pocit, že vám všetko rastie pod rukami, na ručné zavlažovanie asi nedáte dopustiť.

Hunter, Gardena, Rain Bird a Toro

Firma Miškech spolupracuje s poprednými svetovými výrobcami závlah do záhrady a závlahových systémov pre zavlažovanie trávnika.

Hunter závlahy, závlahový systém pre zavlažovanie trávnika
Gardena závlahy, závlahový systém pre zavlažovanie trávnika
Rain Bird závlahy, závlahový systém pre zavlažovanie trávnika
Toro závlahy, závlahový systém pre zavlažovanie trávnika

Závlahové systémy od značiek Hunter, Gardena, Rain Bird a Toro sú kompletné zavlažovacie systémy pre spoľahlivé zavlažovanie.