Kam umiestniť klimatizáciu

Pripravili sme pre vás pár tipov kam umiestniť klimatizáciu aby ste sa v budúcnosti vyhli problémom.

Inštaláciu klimatizácie nepodceňujte, možností je naozaj veľa, ale radšej sa pred finálnym umiestnením poraďte s odborníkom. Dôležité je dobre umiestniť najmä vonkajšiu klimatizačnú jednotku. Treba myslieť najmä na to, aby bola ľahko prístupná, kvôli pravidelnému servisu. Odporúčame klimatizáciu umiestniť na fasádu, balkón, na strechu (šikmú aj rovnú), prípadne pod strechu.

Smer chladenia alebo prístupnosť?

Pri vnútorných jednotkách je to o niečo jednoduchšie. Ohľad berte najmä na to, kam bude jednotka nasmerovaná aby vám chladný vzduch nebol nepríjemný. Priestor ktorý vychladí vnútorná klimatizačná jednotka je totiž daný výkonom jednotky, nie jej umiestnením.

Samozrejme, berte do úvahy, že zo zdravotného hľadiska by sa mala klimatizácia pravidelne čistiť, tak ju nedávajte niekam na zle dostupné miesta.

Ak aj vy uvažujete o klimatizácii radi vám pomôžeme. Poradíme vám, aký typ klimatizácie je pre vás najvhodnejší, navrhneme technické riešenie, s minimálnymi vizuálnymi úpravami a nastavíme celý systém tak, aby ste z neho získali efektívny pomer výkon/cena za energie.

  • Správne nainštalovaná a dobre udržiavaná klimatizácia zlepšuje kvalitu vzduchu ktorý dýchate.

Ozvite sa, alebo sa zastavte u nás na predajni. Sme tu pre vás.