Klimatizácia do kancelárie

Pripravili sme pre vás pár tipov ako pomocou klimatizácie nastaviť v kancelárii teplotné podmienky, ktoré napomáhajú výkonu v práci počas horúcich letných dní.

Teplota v miestnosti má výrazný vplyv na pracovný výkon. Uvedomujú si to aj zamestnávatelia a preto sú klimatizácie v kanceláriách stále populárnejšie. Teplota v kancelárii by sa mala držať v rozmedzí 22 až 23 stupňov Celzia. Pri tejto teplote je výkon zamestnancov optimálny.

  • Extrémne teplo má silný negatívny vplyv na fyzický výkon ľudí.

Dizajn alebo nízka hlučnosť?

Na rozdiel napríklad od bytových klimatizácií, pri tých kancelárskych až tak nezáleží na dizajne. Dôležité sú skôr iné parametre, zásadná je najmä nízka hlučnosť. Do kancelárie preto odporúčame najmä zariadenia typu multisplit, prípadne split. V týchto prípadoch je totiž jednotka s kondenzátorom umiestnená mimo pracovný priestor.

  • Používanie klimatizácie zvyšuje pracovnú výdrž o niekoľko hodín.
  • Nižšie teploty klimatizovaných priestorov prinášajú aj menej potenia, menšie riziko dehydratácie a čistejší vzduch.
  • Nižšia teplota klimatizovaných priestorov znižuje prítomnosť hmyzu a parazitov.

Ak aj vy uvažujete o klimatizácii radi vám pomôžeme. Poradíme vám, aký typ klimatizácie je pre vás najvhodnejší, navrhneme technické riešenie, s minimálnymi vizuálnymi úpravami a nastavíme celý systém tak, aby ste z neho získali efektívny pomer výkon/cena za energie.

Ozvite sa, alebo sa zastavte u nás na predajni. Sme tu pre vás.